newsyonlinelublin.pl

Zakończenie wspaniałej przygody KKS Lecha Poznań w europejskich pucharach - Fiorentina FC zakwalifikowała się do półfinału!

Zakończenie wspaniałej przygody KKS Lecha Poznań w europejskich pucharach - Fiorentina FC zakwalifikowała się do półfinału!

23.06.2023, 12:10

Fani piłkarscy z Polski do tego, iż kluby z Ekstraklasy zazwyczaj prędko kończą przygodę z pucharami europejskimi zdążyli się przyzwyczaić. Dużą niespodzianką bez cienia wątpliwości jest więc to, że jest połowa kwietnia, a ekipa poznańskiego Lecha do ostatnich minut spotkania z ACF Fiorentiną walczyła o zakwalifikowanie się do 1/2 finału europejskich pucharów. W trwającym aktualnie sezonie mistrz polskiej ligi pokazał się bardzo dobrze i na pewno ciężko temu zaprzeczyć. Piłkarscy eksperci z całego kraju w mediach społecznościowych wrzucają dużo dobrych opinii na temat gry Lecha z Poznania. Awans do 1/4 finału LKE to bez wątpienia olbrzymi sukces, lecz podopieczni trenera Van Der Brooma mieli ochotę na zdecydowanie więcej. I rzeczywistość dowiodła, że awans do półfinału europejskich rozgrywek był naprawdę możliwy.

Mistrz Polski przed pierwszym spotkaniem ćwierćfinałowym nie uchodził za faworyta. Większość specjalistów twierdziła, iż ekipa Fiorentiny, która pochodzi z Serie A jest faworytem. W piłkarskich kibicach z Polski pojawiła się jednak myśl, że Lech Poznań ma możliwość zaskoczyć swoich oponentów. Okazało się ostatecznie, iż w pierwszym ćwierćfinałowym pojedynku ACF Fiorentina była dla mistrza polskiej ligi zbyt silna. Na trybunach przy Bułgarskiej zawodnicy z Florencji wygrali rezultatem cztery do jednego i znacząco zbliżyli się do awansu do czołowej czwórki. Przed rewanżowym meczem wyczuwalny był spokój w obozach obu drużyn. I między innymi z tego powodu we Florencji forma mistrza polski była gigantycznym zaskoczeniem dla miejscowych kibiców. Lech Poznań prowadził we Florencji z faworyzowaną Fiorentiną rezultatem 3:0 dwadzieścia minut przed zakończeniem rewanżowego starcia. Ten wynik oznaczał, że piłkarze z Poznania mają szansę na wywalczenie kwalifikacji do najlepszej czwórki Ligi Konferencji Europy, gdyż dojdzie do dodatkowego czasu gry. Nieszczęśliwie linia obrony Lecha z Poznania popełniła 2 olbrzymie błędy w końcówce spotkania rewanżowego, które skończyły się golami dla miejscowych. To w rozrachunku końcowym pogrzebało szansę na zakwalifikowanie się dalej oraz rywalizację o zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy. Mistrz Ekstraklasy zaprezentował się zaskakująco dobrze w trwającym aktualnie sezonie europejskich pucharów i warto to zaznaczyć. Bez cienia wątpliwości jest to nadzieja na to, że z każdym następnym rokiem będzie dużo lepiej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij