newsyonlinelublin.pl

Dwa trafienia Lopeza i wygrana wicemistrz polskich rozgrywek w pierwszym pojedynku III rundy eliminacji do Ligi Konferencji!

Dwa trafienia Lopeza i wygrana wicemistrz polskich rozgrywek w pierwszym pojedynku III rundy eliminacji do Ligi Konferencji!

05.08.2022, 14:45

Fani piłki nożnej z naszego kraju przywykli do tego, iż w rozgrywkach europejskich kluby piłkarskie z Polski nie osiągają sukcesów. Świetnym tego przykładem może być na przykład to, iż najbardziej widowiskowym sukcesem ostatniej dekady jest to, że 6 sezonów temu Legia Warszawa wywalczyła awans do grupowej fazy Ligi Mistrzów. 6 lat temu co prawda nie dało się zapewnić sobie awansu do następnej fazy, lecz przygoda mistrza PKO Ekstraklasy z Pucharem Europy we wspomnianym sezonie była niesamowicie emocjonująca. Z całą pewnością nie można tak nazwać epizodu z Ligą Mistrzów zespołu Lecha, który zdobył mistrzostwo polskiej Ekstraklasy w minionym sezonie. Z batalii o Champions League ekipa poznańskiego Lecha wyrzucona została już w 1. rundzie kwalifikacji. Właśnie dlatego musi rozgrywać spotkania na najmniej prestiżowym poziomie klubowych rozgrywek a dokładnie Europa Conference League.

Nie da się ukryć, iż kibice futbolowi z naszego kraju pokładają ogromne nadzieje w zespole Rakowa. Niesamowicie dobrze od samego początku eliminacyjnych zmagań prezentuje się zespół prowadzony przez trenera Marka Papszuna. Gra wicemistrza Ekstraklasy wygląda przyjemnie dla oka i widać, iż został tam wdrożony konkretny pomysł. W tym miejscu trzeba także pochwalić zarząd tej drużyny, który bardzo dobrze się dogaduje z Markiem Papszunem. Dzięki temu w Częstochowie został zaprojektowany zespół, który zdoła rywalizować o puchary. Chociażby dlatego futbolowi sympatycy z naszego kraju liczą na to, iż wicemistrz polskiej Ekstraklasy da radę zakwalifikować się do Ligi Konferencji Europy, ale też wygra mistrzostwo ligi. Bardzo blisko ten cel był w ubiegłym sezonie, jednakże na przestrzeni ostatnich meczów zabrakło już drużynie Rakowa z Częstochowy sił. Drużyna Rakowa w czwartek wieczorem grała spotkanie ze słowackim Spartakiem Trnawa. Mnóstwo piłkarskich specjalistów było przekonanych, iż Raków da radę bez problemu poradzić sobie z przeciwnikiem. Raków Częstochowa w rozrachunku końcowym triumfował rezultatem dwa do zera po 2 trafieniach Lopeza. To zwycięstwo znacząco przybliżył ich do dostania się do IV rudny eliminacji Europa Conference League.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij